logologo

Куди піти та що подивитися у Східниці

Автор:

Христина Задирака
article-main-image

Сьогодні вирушаємо у наймолодший бальнеологічний курорт України - Східницю. У 90-х роках дев'ятнадцятого століття Східниця була першою за об'ємами видобутку нафти у Галичині.

Після Другої світової війни місцевий дослідник і педагог Омелян Стоцький зробив пошук мінеральних вод у Східниці справою свого життя. Щоб досягти цілі, чоловік вивчав медицину, хімію і мінералогію. Впродовж понад 30 років дослідницької роботи Стоцькому вдалося відкрити 38 джерел.

Так Східниця почала своє перетворення зі занедбаного промислового центру до потужного курорту зі садибами розкішними готелями та спа-центрами. Попри високий рівень комфорту, який пропонують гостям місцеві відпочинкові комплекси, Східниця залишається тихим і спокійним місцем, куди приїздять для лікування й оздоровлення. Тож що подивитися у Східниці на відпочинку, як сюди дістатися і де поселитися - про все це поговоримо далі.

Цікаві місця Східниці: заповідник Тустань

Якщо не знаєте, що подивитися у Східниці, першою у вашому списку має бути Тустань, фортеця на горі, що охороняла околиці ще за часів Русі. Заповідник Тустань — одна з найвідоміших і найцікавіших локацій неподалік Східниці. Розташована за вісім кілометрів від курорту в селі Урич, вона є унікальною пам’яткою історії, яка не має аналогів у світі. Побудована ще за часів Київської Русі, знищена монголами, а тепер відновлена, ця фортифікаційна споруда виконувала як оборонну, так і митну функцію, оскільки саме тут проходив Соляний шлях.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №2

Сьогодні Тустань приваблює туристів не тільки своїм історичним значенням, але й мальовничими пейзажами. Зі скель відкривається неймовірний краєвид на довколишні долини, ліси та гори. Стоячи на цих укріплених скелях, коли унизу простягаються необмежені простори, розумієш, чому саме це місце обрали для фортеці - Тустань годі оминути.

У заповіднику є можливість побачити 3D-реконструкції первісного вигляду фортеці. Поруч із фортецею розташовані сувенірні крамниці та кафе, де ви можете перекусити, придбати вироби місцевих майстрів й насолодитися кавою після екскурсії. Діти зможуть вибрати для себе дерев'яну зброю, та справжні лицарські обладунки.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №3

Куди піти у Східниці: оглядова вежа на горі Цюхів

Одним із найпопулярніших туристичних місць неподалік Східниці є оглядова вежа на горі Цюхів Верх. Збудована усього кілька років тому, ця вежа уже увійшла до багатьох екскурсійних маршрутів. Ви можете зазирнути сюди після оглядин Тустані. Висота гори сягає 931 метра. П'ятнадцятиметрова оглядова вежа на її вершечку дозволяє насолодитися панорамним краєвидом на 360 градусів. У ясну погоду звідси відкривається краєвид на довколишні гори та села, від якого забиває дух.

Цюхів Верх чудова зупинка у вашому велосипедному чи пішому маршруті. Підйом до вежі не надто складний, тому підходить для туристів з різним рівнем підготовки. Для тих, хто не бажає долати шлях пішки, є можливість доїхати на автомобілі. Біля вежі облаштовані паркінг та велостоянка, тож турбуватися про те, де припаркувати транспорт, вам не доведеться.

Вежу вже встигли назвати "Карпатським Маяком" за її унікальне розташування та дивовижні краєвиди. Якщо ви шукаєте місце, де можна відчути дух Прикарпаття, це одна з обов'язкових локацій у списку, куди піти у Східниці.

Що подивитися у Східниці: ландшафтний парк Стужиця

Ландшафтний парк Стужиця — це одне з місць, куди піти в Східниці точно варто. Адже прадавні букові ліси Карпат перебувають тут під охороною. У Стужиці росте легендарний “Дідо-дуб”. За деякими версіями йому 1200 років, за іншими ж понад 500. Парк було засновано на початку минулого століття, коли угорська влада взяла під охорону букові ліси довкола села, назвавши їх міжнародним біосферним заповідником “Східні Карпати”.

Ландшафтний парк Стужиця парк розташований на східному схилі Бескидського хребта і займає площу понад 4250 гектарів. Багатий рослинний та тваринний світ робить Стужицю ідеальною для екотуризму. Найвищі гори масиву: гора Мала Равка (1269 м) і гора Кременець (1214 м). Прогулянка лісами парку Стужиця - це можливість відчути справжню велич природи, насолодитися її красою та надихатися чистим повітрям. Плануючи свій відпочинок у Стужиці, ви можете обирати серед численних піших та вело маршрутів.

У парку можна зустріти рідкісні види рослин та тварин, включно з декількома видами, занесеними до Червоної книги України. Відвідувачі мають можливість долучитися до екскурсій, де провідники розкажуть про унікальні природні пам'ятки та історію цього краю.

Цей ландшафтний парк вирізняється віддаленістю великих міст та спокійним трибом життя. Він ідеально підходить для тих, хто прагне наповнитися енергією та відчути гармонію з природою.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №4

Куди піти у Східниці: Міський парк “Святого Пантелеймона Цілителя”

Ще однією цікавою локацією серед рекомендацій, що подивитися у Східниці, є парк “Святого Пантелеймона Цілителя”. Розташований у центрі курорту, він є одним з улюблених місць відпочинку місцевих мешканців та тисяч відпочивальників, що приїздять сюди щороку.

Численні стежки запрошують до піших прогулянок та поїздок на велосипеді. Тут є облаштовані спортивні майданчики, тож ранковий променад ви можете поєднувати із заняттями спортом.

Походжаючи доріжками ви помітите незвичайні конструкції - це макети нафтових качалок, які у минулому використовували для видобутку нафти. Саме так під час прогулянок красивими алеями, ви матимете змогу познайомитися з історією нафтовидобувної промисловості Галичини та Східниці зокрема.

Прогулянка парком — це чудовий спосіб відпочити на свіжому повітрі та водночас дізнатися більше про історію регіону. Окрім милування краєвидами у парку, ви зможете влаштувати пікнік в одному з численних облаштованих місць, чи відвідати капличку Святого Пантелеймона, яка є важливим духовним центром для місцевих жителів.

Що відвідати у Східниці: Водоспади

Водоспади в околицях Східниці — це ще одна природна перлина, яку варто відвідати під час подорожі. Найдоступніший з них — водоспад “Чотири копитця” - розташований в межах курорту. На жаль, за останні роки через низький рівень опадів цей водоспад пересихав.

Якщо ви потрапили саме у такий період, то за шумом води вирушайте до водоспадів Сопіт, Гуркало, Крушельницький і Лазний , які розташовані якихось пів години їзди від курорту. Щоб дістатися до цих водоспадів, вирушайте зі Східниці у напрямку Підгородців та Крушельниці.

Цікаві місця Східниці та її околиць, як-от водоспади, чудово підходять для відпочинку на природі та чудових фото. Заспокійливий гуркіт води, прохолода від міріадів бризок та неймовірні краєвиди - усе це робить вашу мандрівку до водоспадів Східниці вартою усіх докладених зусиль.

Для тих, хто любить природу та хоче втекти від міської метушні, водоспади Східниці стануть справжнім відкриттям і чудовим місцем для відпочинку.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №5

Що подивитися у Східниці: Урочище Бухів

Урочище Бухів — це ще одне цікаве місце зі списку, що подивитися в Східниці та її околицях. Чудова локація для фотосесій, відома не тільки своєю мальовничістю, але й тим, що тут розташована пілотна вітрова електростанція Східницька ВЕС. Її створено для дослідження ефективності створення вітрової електроенергії у Карпатах. Хоча електростанція наразі не працює, її високі вітряки є неповторним доповнення до пейзажу, а краєвиди, які ви можете тут спостерігати, дійсно захоплюють.

Прогулянка до урочища Бухів стане незвичайною пригодою, особливо для тих, хто шукає незвідані місця та хоче насолодитися чарівною природою. Дістатися сюди можна пішки, оскільки дорога не завжди придатна для проїзду автомобілем.

Урочище Бухів є чудовим прикладом гармонійного поєднання людської діяльності та природи, коли навіть індустріальні об'єкти можуть стати частиною привабливого ландшафту.

Якщо ви шукаєте тихе місце для медитації, прогулянок або просто для того, щоб насолодитися краєвидами Карпат, урочище Бухів — саме для вас.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №6

Куди піти у Східниці: фестиваль повітряних куль

До війни однією із найбільш очікуваних подій на курорті був Фестиваль повітряних куль у Східниці. Розкішна горбиста місцевість, краєвиди, від яких перехоплювало подих, приваблювати у Східницю сотні повітроплавців зі всієї країни. Під час фестивалю можна було не тільки побачити повітряні кулі в небі, але й політати на них.

Фестиваль повітряних куль був чудовою можливістю не тільки зробити яскраві фото, але й насолодитися романтичним відпочинком, особливо під час вечірніх запусків куль, коли небо над Карпатами сяяло всіма кольорами веселки. Фестиваль супроводжував ярмарок із численними розвагами для всіх членів родини.

Дуже сподіваюся, що після Перемоги повітряні кулі над Східницею будуть ще барвистіші. І роздумуючи над тим, що подивитись у Східниці, всі прагнитимуть потрапити на фестиваль повітряних куль.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №7

Цікаві місця Східниці: Музеї та Церкви

Східниця та її околиці багаті й культурні та релігійні пам’ятки. Тож на питання, що цікавого у Східниці, відповім: її церкви.

Храми Східниці та її околиць занурюють в історію та духовну спадщиною регіону. Однією з найцікавіших є Миколаївська церква у селі Новий Кропивник за три кілометри від Східниці. Мурована будівля храму датується кінцем сімнадцятого століття, дерев'яна дзвіниця - початком дев'ятнадцятого, а розписи авторства Петра Чайки - кінцем дев'ятнадцятого століття. Також добре зберігся автентичний різьблений іконостас.

Цікаві історії пов'язані із дерев'яною церквою на замковій горі. Теперішня церква стоїть на місці костелу невимовної краси, що був датований 17 століттям, а потім знищений більшовиками. З часів костелу біля церкви стоїть дзвіниця і могила нафтового промисловця. Ще раніше, в одинадцятому столітті болгарський монах Дмитро збудував невелику дерев'яну церкву. У ній було хрещено місцевих селян.

Якщо ж ви хочете побачити справжні перлини сакральної архітектури Галичини, вирушайте до сусіднього Дрогобича. Найбільша перлина міста - храм Воздвиження Чесного Хреста, що був зведений у 1613 році.

Не поступається йому Церква Святого Юра, що датується другою половиною 1656 року і є частиною музею Дрогобиччина. Розписи інтер'єру цього храму вражають і безумовно варті того, щоб їх побачити. Богослужіння тут відбуваються лише у найбільші свята.

Давні храми Східниці та її околиць наповнені потужною енергетикою і красою. Тут відчуваєш зв'язок із попередніми поколіннями та наповнюєшся енергією.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №8

Що подивитись біля Східниці: Карпатське море

Розмірковуєте, що подивитися у Східниці, щоб здивуватися і надихнутися ?! У Карпатах є місце, яке тут взагалі не очікуєш побачити - недобудована й закинута гідроелектростанція на річці Стрий, біля великої водойми, яку називають Карпатським морем. Це одна з небагатьох водойм в Карпатах, де можна поплавати. Вода тут прогрівається до комфортних температур. Саме тому чимало людей з околиць приїздять сюди влітку, щоб відпочити біля води та позасмагати на сонечку.

Усе тут нагадує про масштабність цього проєкту: гребля, конструкції для верхнього та нижнього переливу води, одна з яких поривається перекрити проміжок між двома горами. Тисячі тонн бетону, що мали на меті приборкати природу.

Тут можна побачити водозабірну споруду, водовідвідні канали з озером, залізобетонні конструкції нижнього і верхнього переливу води на берегах річки Стрий, приміщення для персоналу та комплекс для обслуговування станції.

Бетон тріскає, з-під нього проростають деревця, а простора водойма стала улюбленим місцем для відпочинку багатьох відпочивальників. У цьому місці тобі здається, що ти потрапила у котрийсь з апокаліптичних фільмів, де людство вимерло, залишивши цей проєкт незакінченим.

Закинута гідроелектростанція та Карпатське море приваблюють багатьох туристів своєю загадковістю та красою природи довкола.

Сподіваюся, у вас тепер є уявлення про цікаві місця Східниці і бажання їх відвідати. Адже окрім цілющих вод та численних програм з оздоровлення та реабілітації, Східниця пропонує вам чимало неймовірних природних та культурних пам'яток. Приїздіть у Східницю надовше, щоб відновитися і надихнутися.

Куди піти та що подивитися у Східниці. Фото №9

Почитати ще:

article-main-image

Водоспади Карпат, які варто відвідати кожному

article-main-image

Цікаві місця Тернопільщини: куди поїхати, що подивитись

article-main-image

Цікаві місця Львівщини, які варто відвідати кожному


Будинки у Східниці

Будинки в Карпатах

Будиночки у Львівській області

Будиночки у Мигове

Будиночки у Сколе

Будиночки в Славську

Будиночки у Верховині

Будиночки в Буковелі

Будиночки в Івано-Франківській області

Будиночки в Київській області

Будиночки в Пилипці

Будиночки в Татарові

Будиночки в Яблуниці

Будиночки в Яремче

Будиночки в Ясіні

Будиночки в Закарпатті

Будиночки та котеджі з каміном в Карпатах

Чани у Львівській області

Чани в Східниці

Чани у Вінницькій області

Чани у Ворохті

Чани в Буковелі

Чани в Івано-Франківській області

Чани в Хмельницькій області

Чани в Київській області

Чани в Пилипці

Чани в Татарові

Чани в Тернопільській області

Чани в Яблуниці

Чани в Ясіні

Котеджі у Гребеневі

Котеджі у Косові

Котеджі у Мигове

Котеджі в Східниці

Котеджі у Сколе

Котеджі у Славську

Котеджі у Тухлі

Котеджі у Верховині

Будиночки і котеджі у Волосянці

Котеджі в Буковелі

Котеджі в Івано-Франківській області

Котеджі в Карпатах

Котеджі в Київській області

Котеджі в Микуличині

Котеджі в Орявчику

Котеджі в Поляниці

Котеджі в Пилипці

Котеджі в Татарові

Котеджі у Ворохті

Котеджі в Яблуниці

Котеджі в Яремче

Котеджі в Ясіні

Котеджі в Закарпатті

Купольні готелі у Львівській області

Купольні готелі у Ворохті

Купольні готелі в Карпатах

Купольні готелі в Київській області

Літній відпочинок в Карпатах

Недорогий відпочинок в Карпатах

Новий рік в Карпатах

Проживання в Карпатах з тваринами

Приватний сектор в Славську

Садиби у Верховині

Приватний сектор у Ворохті

Приватний сектор в Буковелі

Приватний сектор в Карпатах

Приватний сектор в Микуличині

Приватний сектор в Яремче

Шале у Львівській області

Шале в Східниці

Шале у Славську

Шале у Верховині

Шале в Буковелі

Шале в Чернівецькій області

Шале в Карпатах

Шале в Київській області

Шале в Микуличині

Шале в Поляниці

Шале у Пилипці

Шале в Татарові

Шале в Яблуниці

Шале в Яремче

Шале в Закарпатті

Сімейний відпочинок на Закарпатті

Сімейний відпочинок у Львівській області

Сімейний відпочинок у Славську

Сімейний відпочинок у Вінницькій області

Сімейний відпочинок в Буковелі

Сімейний відпочинок в Івано-Франківській області

Сімейний відпочинок в Карпатах

Сімейний відпочинок в Східниці

Сімейний відпочинок в Татарові

Відпочинок в Закарпатті

Відпочинок у Дземброні

Відпочинок в Хмельницькій області

Відпочинок у Косові

Відпочинок з басейном у Косові

Відпочинок у Криворівні

Відпочинок у Львівській області

Відпочинок у Мигове

Відпочинок в Мигово з басейном

Відпочинок з басейном в Орявчику

Відпочинок з басейном в Поляниці

Відпочинок у Східниці

Відпочинок у Сколе

Відпочинок в Славську з басейном

Відпочинок у Толокуні

Відпочинок з басейном у Тухлі

Відпочинок у Верховині

Відпочинок з басейном у Верховині

Відпочинок у Волосянці

Відпочинок в Ворохті з басейном

Відпочинок у Вишці (Красія)

Відпочинок у Жденієво

Відпочинок в Берегометі

Відпочинок в Буковелі

Відпочинок з басейном в Буковелі

Відпочинок в Чернівецькій області

Відпочинок у Гребеневі

Відпочинок в Ільцях

Відпочинок в Івано-Франківській області

Відпочинок в Ізках

Відпочинок в Карпатах

Відпочинок в Карпатах біля річки

Відпочинок в Карпатах з басейном

Відпочинок в Карпатах з чаном

Відпочинок в Коростеві

Відпочинок в Кривопіллі

Відпочинок в Київській області

Відпочинок в Київській області з басейном

Відпочинок в Микуличині

Відпочинок в Орявчику

Відпочинок в Поляниці

Відпочинок в Пилипці

Відпочинок в Славську

Відпочинок в Татарові

Відпочинок в Тернопільській області

Відпочинок в Тухлі

Відпочинок у Вінницькій області

Відпочинок в Ворохті

Відпочинок в Яблуниці

Відпочинок з басейном в Яблуниці

Відпочинок в Яремче

Відпочинок в Яремче з басейном

Відпочинок в Ясіні

Відпочинок в Закарпатті з басейном

Відпочинок в Закарпатті з чаном

Відпочинок у Львівській області з басейном

Відпочинок з басейном в Івано-Франківській області

Відпочинок з басейном у Микуличині

Відпочинок в Татарові з басейном

Житло з чаном у Славську

Житло з чаном у Верховині

Відпочинок з чаном в Яремче

Житло з чаном в Микуличині

Зимовий відпочинок в Закарпатті

Зимовий відпочинок у Львівській області

Зимовий відпочинок в Буковелі

Зимовий відпочинок в Карпатах