Цікаві місця заходу України, які варто відвідати
Автор:
Христина ЗадиракаРізноманітні ландшафти, затишні стародавні містечка, чимало замків і безліч затишних будиночків для відпочинку - усе це приваблює туристів на захід України. Тут ви зможете поєднати огляд історичних пам'яток із релаксом у термальних джерелах, активним відпочинком у Карпатах і насолодою неймовірними краєвидами.
Незалежно від сезону, цей регіон пропонує багато цікавого для туристів різного віку та захоплень. Плануючи відпустку, варто згадати основні визначні місця західної України й скласти маршрут. Так ви зможете більше встигнути та по-справжньому насолодитися унікальними пам'ятками.
Вирушаймо у мандрівку на захід України, я розкажу вам про ті місця, які є найпопулярнішими серед туристів, а також ті, що запали у серце мені. Будемо закохуватися у цей край ще дужче.
Куди поїхати в західній Україні
Далі про цікаві місця західної України, які вже давно стали улюбленими серед туристів. Ви, ймовірно, помічали їх на листівках, а тепер просто мусите відвідати особисто.
Замок Паланок
Замок Паланок, що розташований у місті Мукачево на Закарпатті, є однією з найвизначніших пам’яток України. Фортеця стоїть на вершині згаслого вулкана, як і більшість фортець Закарпаття. Це багатоярусна оборонна споруда, що поєднує елементи готики та ренесансу. Замок слугував резиденцією угорських князів, а сьогодні відкритий для туристів як музей.
На території замку можна побачити кілька експозицій: історичні зали, виставки середньовічної зброї та інтер’єри, що відтворюють атмосферу минулих століть. З оглядового майданчика відкривається дивовижна панорама на Мукачево та його околиці.
Легенди про Замок Паланок — це окрема причина його відвідати. Існує повір’я, що тут заховані скарби княгині Ілони Зріні. Саме тої, що зі своїм коханцем підняла повстання проти Австрійської корони. Завітайте до замку, щоб відчути дух Середньовіччя, насолодитися красою та відпочинком на Закарпатті.
Манявський водоспад
Манявський водоспад — один із найвищих водоспадів України, розташований на річці Манявка у Горганах на Івано-Франківщині. Його висота сягає 18 метрів, а навколо простягаються казкові букові ліси. Вода падає у стрімку ущелину, далі ріка Манявка тече каньйоном зі стінами до 20 м заввишки. Нижче за течією є ще кілька порогів по два метри. У цьому місці вважається енергетично сильним і чудово підходить для відпочинку та оновлення.
Недалеко від водоспаду розташований Манявський скит — давній православний чоловічий монастир, який також належить до цікавих туристичних місць західної України. Відвідайте ці два об’єкти за одну подорож, аби насолодитися красою природи та наповнитися духовно.
Манявський скит - це святе місце із цілющою водою розташоване у міжгір'ї Карпат. Кам'яні й дерев'яні споруди на території монастиря оточені високим муром і скелями. За переказами, саме тут було поховано гетьмана Івана Виговського.
Хотинська фортеця
Хотинська фортеця — перлина Буковини, що є однією з найкраще збережених середньовічних фортифікацій у Східній Європі. Фортеця розташована на березі Дністра і вражає своєю величчю та масштабами. Її стіни, які сягають 40 метрів у висоту, стали свідками багатьох історичних битв та багато разів міняли своїх власників.
Сьогодні Хотинська фортеця є музеєм, де можна дізнатися більше про життя в Середньовіччі. Крім того, тут часто проводять історичні фестивалі та реконструкції, що виглядають особливо захопливо на тлі мальовничих пагорбів довкола замку і його величних мурів.
Найбільше легенд Хотинської фортеці пов'язано із плямою на її стіні. Хтось каже, що то сльози замурованої в мурі князівни, яка була закохана у воєводу свого батька. За іншою версією - це вода пролита смертельно пораненою дівчиною, яка намагалася віднести її близьким, що перебували в облозі.
Особливо популярним є панорамний вид на фортецю з навколишніх пагорбів. Також ці пагорби - чудове місце для сімейного пікніка, відпочинку й милування краєвидами. Тож Хотинська фортеця - це одне з тих місць західної України які варто відвідати кожному.
Заповідник Сколівські Бескиди
У заповіднику Сколівські Бескиди ви зможете насолодитися неймовірними дивами природи: численними водоспадами, гостроверхими горами та швидкими гірськими річками, а також зануритися у культуру Бойківщини. Найпопулярнішою серед туристів пам’яткою заповідника є мальовничий Кам’янецький водоспад. Поряд можна оглянути Журавлине озеро. До цих локацій легко дістатися автомобілем. А підйом до Журавлиного озера, розташованого на горі поруч, стане чудовою прогулянкою навіть для людей без досвіду походів.
У заповіднику є ще кілька водоспадів, багато маршрутів для піших і велосипедних прогулянок, недобудована гідроелектростанція, а також місця для кемпінгу. Під час прогулянки можна зустріти рідкісних представників флори та фауни, наприклад, рись, лісового кота або чорного лелеку.
Це одне з ідеальних місць, де можна відпочити на західній Україні для тих, хто цінує природу та хоче втекти від міського шуму. Тут вдоста загублених на схилах будиночків, де ви зможете насолодитися величчю українських Карпат та комфортними умовами свого будиночка.
Село Підкамінь
Село Підкамінь у Львівській області (не плутайте з Підкаменем на Івано-Франківщині) відоме завдяки велетенському каменю заввишки близько 16 метрів, що височіє на пагорбі. В XI столітті він був ідолом для місцевих мешканців, котрий оберігав їхні помешкання від всякого лиха. За часів Галицько-Волинського князівства тут був наскельний храм-фортеця. У глибині Рожанської гори, трохи далі від каменя, є дві печери, що раніше ймовірно виконували роль каплиць, а потім з них видобували камінь для побудови монастиря.
Старовинний монастир Походження дерева Хреста господнього височіє на пагорбі навпроти каменю. Також в селі є церква Святої Параскеви датована серединою XVIII століття. Підкамінь заворожує історією, магією краєвидів та масштабами каменю. Кам'яний велетень, що стоїть тут впродовж століть, захищаючи та спостерігаючи, безперечно є одним із цікавих місць західної України.
Городище Білих Хорватів у Стільсько
Городище у селі Стільсько на Львівщині вважається однією з найцікавіших історичних та археологічних пам’яток регіону. У VIII-X століттях тут розташовувалося велике поселення зі системою оборонних валів, що було столицею слов'янського племені Білих Хорватів. Дослідники припускають, що це було одне з найбільших поселень у тогочасній Європі.
Сьогодні туристи можуть побачити залишки валів, печери та інші археологічні об’єкти. Городище у Стільсько — це місце, де можна відчути дух історії та побачити, як жили наші предки. Це чудова локація для тих, хто цікавиться стародавньою культурою та любить атмосферні місця.
Печера Попелюшка
Печера Попелюшка, розташована на Буковині і частково на території Молдови, є третьою за довжиною гіпсовою печерою у світі. Вона вражає своїми масштабами та унікальними спелеологічними формуваннями. Основний вхід у печеру розташований на території Молдови практично на кордоні з Україною. Саме звідси стартують екскурсії. Зараз ведуться розкопки входу з української сторони у селі Подвірне.
Печера трирівнева і більшість її ходів були затоплені до середини ХХ століття. Тут можна побачити дивовижні сталактити, сталагміти, підземні озера та зали. Печера популярна серед спелеологів та любителів екстремального туризму.
Екскурсії до печери можливі лише при супроводі досвідчених гідів, які подбають про безпеку та поділяться цікавими фактам про її формування та різні утворення.
Грот неандертальців Прийма
Одне із найдавніших помешкань давніх людей в Україні Грот Прийма або печера Неандертальця розташоване поблизу Миколаєва у Львівській області. Саме тут були знайдені залишки стоянки неандертальців, вік якої становить близько 45 тисяч років. Табір, ймовірно, використовували для зимівлі. Тут знайдено знаряддя мисливства та обпалене дерево, що вказує на використання вогню.
Огляньте Грот Прийму, аби зазирнути у доісторичні часи та дізнатися більше про життя давніх людей на території сучасної України. Власне грот є кількарівневим утворенням, що стоїть на химерних колонах. Житлові приміщення є на другому та третьому рівні, ще одна печера трохи обабіч. Такі цікаві туристичні місця західної України не лише заворожують своїм виглядом, а й допомагають відчути зв'язок з давніми предками. Грот оточений густим лісом. Тут можна помилуватися природою і побачити косуль.
Скелі Довбуша
У Карпатах є чимало місць, присвячених видатному карпатському опришку Олексі Довбушу. Певно, найбільші та найпопулярнішими серед них Скелі Довбуша. Скелясті виступи пісковика заввишки близько 80 м біля села Бубнище утворилися на дні палеогенового моря понад 70 млн років тому. У цьому місці велич природи Карпат поєднується з історією та легендами про видатних героїв краю.
Кам'яний лабіринт простягається на 200 м. Десь тут, за переказами, опришки ховали свої скарби, а Олекса Довбуш ховався у печері, аби відновити своє здоров'я і міць. Місце ідеально підходить для піших прогулянок, скелелазіння та відпочинку на природі. Неповторна атмосфера та мальовничі пейзажі роблять Скелі Довбуша популярною локацією для фотосесій
Красиві місця західної України
Західна Україна славиться не лише історичними об'єктами, а й природними пам'ятками неймовірної краси, які заворожують своєю величчю. Від гірських вершин до чистих озер, цей регіон пропонує відпочинок на будь-який смак.
Далі розкажу про наймальовничіші цікаві туристичні місця західної України, які неодмінно варто відвідати, щоб насолодитися природою та знайти гармонію зі собою.
Бакота
Коли говоримо про гарні місця західної України, згадуємо Бакоту. Попри свою трагічну історію, зараз це неймовірне водяне плесо на Хмельниччині приваблює багатьох туристів. Бакота - це затоплене село, яке стало частиною Дністровського водосховища.
Місце вражає панорамними видами на Дністер, каньйон та скелі. Тут також розташований старовинний скельний монастир. Ви можете його оглянути та помолитися. Від краєвидів, що відкриваються зі скель над монастирем, забиває подих. Донедавна відпочинок біля Бакоти був можливий лише у кемпінгу, зараз довкола з'являється все більше будиночків, де ви зможете відпочити з комфортом.
Шацькі озера
Шацькі озера на Волині — це справжній рай для любителів природи. Найвідоміше з них — озеро Світязь, відоме своєю чистотою та прозорістю. Шацькі озера чудово підходять для відпочинку з дітьми. Тут багато піщаних пляжів та дрібних рибок, а глибшає воно настільки поступово, що ви зможете легко наглядати за малечею. На Світязі досить розвинена інфраструктура, хоча й дещо застаріла, але з власним колоритом.
Тут можна купатися, рибалити, збирати гриби та ягоди чи займатися водними видами спорту. Оточені лісами озера запрошують розслабитися і відчути себе наодинці з природою. Шацькі озера — ідеальне місце для сімейного відпочинку або романтичної подорожі.
Гора Говерла
Говерла — найвища точка України, саме та гора, яку кожен українець хоче підкорити бодай раз у житті. Говерла заворожує туристів своєю величчю, мінливістю та неймовірними панорамними видами Карпат.
Маршрут до вершини підходить як для досвідчених мандрівників, так і для новачків. Це не буде зовсім просто, але усі емоції того варті. Якщо захочеться пройтися далі, вирушайте хребтом до озера Несамовите та Говерлянського водоспаду. Втім навіть, якщо вирішите обмежитися Говерлою, ви уже переможець. Влаштуйте собі пікнік і насолоджуйтеся краєвидами!
Озеро Синевир
Цікаві місця західної України включають озеро Синевир — найглибше високогірне озеро Карпат та одну з найвідоміших природних пам’яток України, яка є частиною Національного природного парку Синевир. Воно оточене густими смерековими лісами, а небо та величні гори відбиваються у ньому, наче в люстерку. Просто по центрі озера є острівець, до якого можна дістатися на плоту.
Вода в озері кришталево чиста, а глибина місцями сягає понад 22 метри. Туристів приваблює не лише краса озера, але й легенда про трагічну любов Синь та Вира, за чиїми іменами цю водойму назвали.
Поблизу озера облаштовані оглядові майданчики, зони відпочинку, а також маршрути для піших прогулянок. Це ідеальне місце для споглядання природи в її первозданній красі.
Що подивитись на Заході України
На заході України збереглося найбільше замків, палаців та інших атмосферних локацій, які зачаровують і надихають. Далі про рукотворні пам'ятки і цікаві місця західної України, що приваблюють туристів.
Замок Любарта
Замок Любарта, або ж Луцький замок, є візитівкою Волині. Ця середньовічна фортеця, побудована у XIV столітті, котра збереглася до наших днів майже без змін. Її масивні вежі та товсті стіни розповідають про багату історію та колишню велич князівського двору Великого князівства Литовського.
У замку працює музей, де можна оглянути старовинні артефакти, дізнатися про життя у Середньовіччі та насолодитися видами на місто з висоти оглядових веж.
Тустань
Тустань — це старовинна наскельна фортеця-митниця, розташована у Львівській області неподалік Східниці. Колись це був потужний оборонний комплекс та митний пункт, а зараз — унікальна пам’ятка природи та історії.
Туристи можуть прогулятися спеціально обладнаними стежками, побачити віртуальну реконструкцію фортеці та насолодитися краєвидами Прикарпаття. Зарубки на каменях вказують на місця, де у камінь впиналося дерево. Завдяки цим знакам колись фортецю можна буде відновити принаймні на 70% у її первісному вигляді. Безперечно, Тустань належить до цікавих місць західної України.
Тунель кохання
Тунель кохання на Рівненщині — одне з найромантичніших місць України, де створене силою природи технологій. Це природний тунель утворений деревами, які переплелися гілками над залізничною колією у формі казкової арки.
Локація ідеально підходить для прогулянок, фотосесій та романтичних побачень. За легендою, якщо загадати бажання у Тунелі кохання, воно обов’язково здійсниться. А слова кохання, промовлені тут, житимуть вічно.
Замок Сант-Міклош на Закарпатті
Цей замок, розташований у селищі Чинадієво над рікою Латориця, є яскравим зразком романських фортець Він був побудований у XV столітті як оборонна споруда, що допомагала захищати перевал “Руські Ворота” та торговий шлях “Руська Путь”. Втім насамперед замок відомий історією кохання княгині Ілони Зріні та угорця Імре Текелі, що наважилися повстати проти Австрійської імперії.
Замок відкритий для відвідувачів, тут проводять екскурсії, артфестиваль та виставки. Завдяки зусиллям місцевих активістів, зокрема художнику й орендарю Йосипу Бартошу замок переродився та став культурним центром регіону, де проходять виставки, екскурсії та інші події.
Де можна відпочити на західній Україні
Цікаві місця західної України - це не лише історичні й природні пам'ятки, а й курорти, що пропонують різні варіанти відпочинку: від активного спорту в горах до культурних розваг у містах. Плануйте свою подорож, обираючи найцікавіші локації для себе.
Яремче
Якщо мрієте зануритися у культуру Гуцульщини, відпочити, прогулюючись гірськими стіжками та відвідуючи цікаві історичні й природні пам'ятки приїздіть на відпочинок у Яремче. Це містечко ідеально підходить як для розміреного відпочинку у родинному колі, так і для пригод у компанії друзів. У Яремчі розташований відомий водоспад Пробій, скеля Слон, Стежка Довбуша, збудований без єдиного цвяха ресторан “Гуцульщина”, сувенірний ринок і багато іншого. Також тут є численні маршрути для піших прогулянок і екскурсій.
У місті великий вибір садиб, санаторіїв та будинків. Якщо любите насолоджуватися неспішними прогулянками, відкривати нове, вирушайте у Яремче.
Буковель
Буковель — це найбільший гірськолижний курорт України, який приваблює туристів не лише взимку, але й у літній сезон. Взимку тут працюють десятки трас різного рівня складності, лижна та сновбордна школи та ковзанка, а влітку можна кататися на велосипедах, займатися рафтингом, відпочивати біля озера чи одного з численних басейнів. В Буковелі багато місць для відпочинку з дітьми. З кожним роком тут відкривають все нові й нові локації, аби відпочивати в Буковелі було добре у будь-яку пору року та будь-якою компанією.
Інфраструктура Буковелю - це сучасні шале, ресторани, спа-комплекси та інші вигоди. Це одне з місць, де можна відпочити на західній Україні у будь-яку пору року.
Львів
Роздумуючи, куди поїхати в західній Україні, багато хто згадає Львів. Це середньовічне місто, наповнене унікальною барвистою атмосферою, де різні культури сплелися. Прогуляйтеся історичним центром, котрий включений до списку спадщини ЮНЕСКО, огляньте кам'яниці на Площі Ринок, посмакуйте вишукані страви у численних ресторанах.
Львів - це чудове місце аби згубитися, навмання блукаючи вузькими вулицями, забігаючи у цікаві крамнички та артгалереї, підбираючи сувеніри для рідних і смакуючи запашну каву. Зазвичай тут багато культурних подій, вистав, концертів та перформансів. Купуйте квитки заздалегідь, адже часто у той же день їх не купити. Це місто підійде як для коротких візитів, так і для тривалого відпочинку.
Кам’янець-Подільський
Кам’янець-Подільський — це місто-музей просто неба, відоме своєю старовинною фортецею. Замок стоїть на скелі, яку петлею оточує каньйон річки Смотрич, тож від краєвидів тут перехоплює подих. Перші фортифікаційні споруди з'явилися тут у XIII столітті, далі замок розбудовували під час щонайменше 14 будівельних періодів. Сучасного вигляду він набув у XVI столітті.
Зараз тут діють кілька музейних експозицій, ви зможете піднятися на мури, оглянути внутрішню забудову, колекцію стародавньої зброї та взяти участь у фестивалях, які часто проводять у фортеці. Окрім оглядин замку, тут можна прогулятися історичним центром міста, посмакувати смачною кавою у затишних кав’ярнях та пройтися вузькими брукованими вуличками. Кам’янець-Подільський - це одне з місць, що подивитись на західній Україні обов'язково Воно чудово підходить для поїздки на вікенд чи для тижневих канікул.
Захід України — це регіон, де величні замки гармонійно поєднується історія та природа. Він славиться гостинністю місцевих мешканців та трепетним ставленням до звичаїв і традицій. Тож чудовою ідеєю буде приїхати сюди на Різдво чи Великдень. Подорож на захід України залишить у вашому серці теплі і яскраві спогади, адже тут кожна локація має власну атмосферу, які варто відчути бодай раз в житті.
Почитати ще:
Замки Закарпаття які варто відвідати кожному
Автор:
Христина ЗадиракаВодоспади Карпат, які варто відвідати кожному
Автор:
Христина ЗадиракаЦікаві місця Тернопільщини: куди поїхати, що подивитись
Автор:
Христина Задирака