Куди піти та що подивитись у Ворохті
Автор:
Христина ЗадиракаКоли чую слово “Гуцульщина” перед очима постають карпатські хребти, яскраві ліжники, отари білосніжних овечок на полонині, а ще гуцулка з гуцулом у святкових кептарях і кресанях. Ворохта займає чільне місце серед сіл і містечок Гуцульщини, де можна по справжньому відчути цей регіон: скуштувати місцевих страв, вирушити у похід у гори, дізнатися, як готують традиційні сири. Приїздіть сюди, щоб надихнутися магічними ворохтянськими віадуками, гірськолижними трамплінами і однією із найдавніших гуцульських церков.
Цього разу ми поговоримо про те, що цікавого у Ворохті варто побачити, та які пам'ятки в її околицях варто відвідати. Аби вирушаючи у подорож до цього селища, ви могли завчасу запланувати, які з місць хочете обов'язково відвідати.
Від активного відпочинку й походів до спокійних прогулянок у пошуках віадуків і розслаблення в чані: гайда досліджувати, що подивитися у Ворохті разом з нами!
Що подивитись у Ворохті: Віадуки
Старовинні віадуки, що є візитівкою Ворохти, займають перші місця у списку, що подивитись у Ворохті. Ці мереживні залізничні мости, побудовані ще за часів Австро-Угорської імперії, вражають своєю масштабністю та витонченою архітектурою. У довоєнні часи на початку двадцятого століття вони мали стати частиною Транскарпатської залізниці.
Загалом було збудовано чотири віадуки: неподалік бази Авангард заввишки 23 м, Висотою 23 м, поблизу церкви Різдва святої Богородиці заввишки 30 м, довжиною 200 м, через джерело Параджан довжиною 185 м і біля села Вороненко завдовжки 170 м. Будівельні роботи на віадуках виконували полонені італійці.
По двох мостах досі їздять потяги, інші два, серед яких і найвищий Ворохтянський віадук, залишилися історичними пам'ятками, мальовничо вписаними в ландшафт села. Найбільший Ворохтянський віадук є одним із найдовших кам'яних мостів у Європі. Прогулянка вздовж віадуку — це чудова можливість зробити яскраві фото та насолодитися краєвидами карпатських гір. Тож перше місце з тих, що подивитися у Ворохті, займають Ворохтянські віадуки.
Куди піти у Ворохті: цікаві піші маршрути
На околицях Ворохти є кілька піших маршрутів різної складності. Якщо роздумуєте над тим, куди піти у Ворохті в похід, знайте, що саме тут біля бази “Заросляк” мандрівники починають сходження до найвищої гори в Україні, Говерли. Вервечка туристів, що прямують до Говерли переривається хіба взимку, коли на гору дістаються лише найвідважніші.
Дорогою на Говерлу ви пройдете через смерековий ліс, стрімкі підйоми чергуватимуться із пологішими ділянками. Остання частина - крутий підйом з масивних каменів.
Із вершини Говерли відкривається розкішний краєвид на навколишні гори, які простягаються аж до обрію. Від Говерли можете йти далі хребтом до озера Несамовитого та водоспаду Гук.
Хочемо запропонувати вам ще один дещо простіший та не менш цікавий прогулянковий маршрут, а саме в урочище Борсучина, де на полонині виготовляють традиційні овечі сири. Орієнтовна тривалість маршруту чотири години. Від церкви Різдва Богородиці рухайтеся через річку Нижній Багончик до полонини Борсучина. У літню пору на полонині зможете зустріти вівчарів та ознайомитися з процесом виготовлення справжніх гуцульських сирів будзу і бринзи, а також їх скуштувати.
Цікаві місця Ворохти: Церква Різдва Пресвятої Богородиці та дерев'яні садиби
Один із найдавніших храмів Гуцульщини - це церква Різдва Пресвятої Богородиці, зі різними версіями збудована чи то у XVII, чи то у XVIII столітті. Ймовірно її збудували у Яблуниці, а тоді перенесли у Ворохту. Вона вражає своєю дерев'яною архітектурою ідеальної конструкції. Храм є чудовим зразком церков Гуцульської школи: хрещатий у своїй структурі із чотирма зрубами. У дзвіниці церкви діє невеликий музей. Тут ви зможете більше дізнатися про церкву та її історію, а також інші цікаві місця Ворохти.
Окрім давньої церкви у Ворохті збереглися кілька старих дерев'яних садиб, радимо оглянути ці зразки дерев'яної архітектури Гуцульщини під час прогулянок селищем. Старовинні садиби, що налічують по два, а іноді й три поверхи, зачаровують око майстерно вирізьбленими верандами та вишуканими декоративними елементами.
Що подивитись у Ворохті: озеро Несамовите
Озеро Несамовите — це одне з наймальовничіших місць Карпат, яке розташоване неподалік від Ворохти на висоті понад 1700 метрів. Це високогірне озеро оточене горами. Часто ще у травні на його берегах лежить сніг. Якщо підйом на висоту вас не лякає, точно включіть його у перелік місць, що подивитися у Ворохті.
Легенди свідчать, що в озері живуть душі грішників, а ще тут народжується град. До Несамовитого можна дістатися, прямуючи хребтом з Говерли. Чи піднятися безпосередньо до нього окремим маршрутом.
Куди піти у Ворохті: Чани та SPA
Цікаві місця у Ворохті захоплюють і надихають. А після прогулянки, походу чи підкорення гірських вершин вам точно захочеться розслабитися. Надійним і спокійним способом є відпочинок в чані. У Ворохті чимало чанів і саун, які ви зможете орендувати на певний час. Ще кращим варіантом є оренда будиночка чи комплексу, на території якого буде чан чи сауна. Так після процедури ви одразу зможете перейти до номера і вмоститися у зручному ліжку, не витрачаючи час на добирання.
Часто у чани додають відвари з карпатських трав чи ароматичні масла, які допоможуть вам справді добре розслабитися. Радимо обирати чани, розміщені на вулиці, щоб насолоджуватися краєвидами і відчути справжній контраст температур при зануренні у холодну бочку чи води гірської річки.
Багато будиночків та котеджів у Ворохті пропонують послуги чану чи сауни. Такий варіант найкращий, щоб насолодитися релаксом серед природи, вирішуючи, що подивитися у Ворохті наступного дня.
Що подивитися в Ворохті: Ворохтянські трампліни
Ворохта є одним із найдавніших гірськолижних курортів України. Ще перед першою світовою тут спорудили трампліни для стрибків на лижах, які називали скочнею. Пізніше тут тренувалися спортсмени, готуючись до міжнародних змагань.
Трампліни теж згадують серед цікавих місць Ворохти. Зараз трампліни відреставрували. Щоб краще їх оглянути і помилуватися околицями, можете піднятися витягом до верхньої станції.
Ще у Ворохті діє невеликий гірськолижний курорт “Ворохта” де ви зможете покататися на лижах чи сноуборді за відносно невеликі гроші. Ворохта пропонує різноманітні зимові розваги, тож якщо ви любите зиму, це місце для вас.
Куди піти у Ворохті: сувенірні ринки
Подаруйте любов рідним, що залишилися вдома - підберіть красиві й корисні сувеніри. Вирішуючи, куди піти у Ворохті по сувеніри, можете обрати між Великим сувенірним ринком неподалік гірськолижного комплексу Ворохта і Малим сувенірним ринком біля залізничної станції.
Колоритні ліжники та шкарпетки з овечої вовни, різьблені з дерева скриньки та дошки для нарізання продуктів, зібрані в горах білі гриби та чаї, вишиванки й кераміка - тут ви знайдете багато цікавих речей, які стануть чудовим подарунком для себе чи близьких.
Пам’ятайте, що покупка сувенірів - це не про речі, це про любов і увагу, яку ви даруєте своїм близьким. Скористайтеся цією нагодою підтримати місцевих ремісників і придбати унікальні сувеніри, які будуть нагадувати про вашу подорож до Ворохти.
Цікаві місця у Ворохті: полонина Залім, древня смерека і висока гойдалка
Полонина Залім - це ще один пункт з того, що подивитись в околиці Ворохти. Саме тут стоїть велетенська гойдалка, на якій ви зможете пролетіти над горами, насолоджуючись навколишніми краєвидами. Також тут височіє 300-літня смерека Валах, єдина в околиці, що зосталася від прадавнього лісу.
Ворохта — це місце, де переплітаються природна краса Карпат, історія та культурна спадщина Гуцульщини. Чи ви любите активний відпочинок, культурні подорожі або просто шукаєте місце для релаксу, у Ворохті ви знайдете те, за чим шукаєте. Відвідавши це мальовниче містечко, щоб відпочити і надихнутися. А що подивитися у Ворохті, ми вам підкажемо.
Почитати ще:
Що подивитись в Яремче: цікаві та визначні місця
Автор:
Христина ЗадиракаЩо подивитись в Буковелі: цікаві місця, куди варто піти
Автор:
Христина ЗадиракаКуди поїхати в Карпати: цікаві місця Карпат для відпочинку
Автор:
Христина Задирака